خبر فوری

دیوید کامرون: به سازه های بیشتری برای حفاظت در برابر سیل نیاز داریم

 نظرها
دیوید کامرون: به سازه های بیشتری برای حفاظت در برابر سیل نیاز داریم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

طغیان رودخانه ها و جاری شدن سیل در مناطق وسیعی از شمال انگلستان که از روز شنبه آغاز شده٬ باعث اعلام وضعیت فوق العاده در این مناطق بویژه شهرهای یورک٬ لیدز و منچستر شده است. در ‍‍پی گسترش سیل نیروهای ارتش به کمک نیروی های آتش نشانی آمدند تا برخی از ساکنان را از این مناطق خارج کنند.

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا در بازدید از شهر سیلزده یورک گفت: «در یورک دو مجموعه از سازه های حفاظت در برابر سیل وجود دارد. سازه های حفاظتی روی رودخانه اوس که در این سیل بخوبی کار کردند و حفاظهای روی رودخانه فاس که درست کار نکردند و بهمین دلیل شاهد جاری شدن سیل هستیم. اما همانطور که می دانید ما پول زیادی برای ساخت سیل بندها هزینه کرده ایم و در آینده هم بودجه بیشتری هزینه خواهیم کرد. این هزینه ها هزاران خانه را در برابر سیل محافظت کرده اند اما اقدامات ما کافی نبوده است.»

هنوز هیچ گزارشی از آسیب های جدی یا مرگ و میر افراد گزارش نشده است اما مقامات صدها نفر از ساکنان شهر یورک (در ۳۲۰ کیلومتری شمال لندن) را که در اثر سیل بیشترین آسیب را دیده اند از خانه هایشان تخلیه کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.