خبر فوری
This content is not available in your region

سیل در قاره آمریکا قربانی می گیرد

نظرها
euronews_icons_loading
سیل در قاره آمریکا قربانی می گیرد
اندازه متن Aa Aa

سیل در ایالت میزوری آمریکا از شنبه تا کنون دست کم جان ۱۳ نفر را گرفته است. طغیان رودخانه های این ایالت در پی بارش بیش از حد باران سبب جاری شدن گسترده سیل و تخلیه صدها نفر از ساکنان منطقه شد. همچنین بخش هایی از یک آزاد راه میان ایالتی به طور کامل مسدود شده و خطر تخریب بسیاری از بناها را تهدید می کند.

هواشناسان بارش شدید باران را به پدیده ال نینیو مربوط می دانند، پدیده ای خشن که هر چند سال یک بار با گرمایش بخش استوایی اقیانوس آرام بروز می کند.

در آمریکای جنوبی و پاراگوئه نیز سیل دست کم جان ۶ نفر را گرفته است. در این کشور صدها هزار نفر مجبور به ترک خانه و رفتن به پناهگاه ها شدند.

مقامات پاراگوئه درباره شیوع بیماری های قابل انتقال از نیش پشه هشدار داده اند. رسانه های محلی می گویند مقامات، کار پخش دارو و سنجش کیفی آب را آغاز خواهند کرد تا از گسترش بیماری ها جلوگیری شود.

باران سنگین و آب های بالا آمده در اروگوئه نیز زندگی هزاران نفر را تحت الشعاع قرار داده است. در این کشور نیز دست کم دو نفر جان خود را از دست داده اند.

صدها هزار نفر دیگر هم در برزیل و آرژانتین به مکان های امن منتقل شدند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.