خبر فوری
This content is not available in your region

چراغ سبز کره شمالی برای مذاکرات صلح و آشتی در شبه جزیره کره

نظرها
چراغ سبز کره شمالی برای مذاکرات صلح و آشتی در شبه جزیره کره
اندازه متن Aa Aa

رهبر کره شمالی می گوید آماده است تا بر سر «صلح و آشتی» در شبه جزیره کره به گفت و گو بنشیند. کیم جونگ اون بدون اشاره مستقیم به کره جنوبی و آمریکا این اظهارات را در یک نطق تلویزیونی و به مناسبت سال نو میلادی ایراد کرد.

رهبر کره شمالی با انتقاد از نقش کره جنوبی در افزایش بی اعتمادی گفت: «مقام های کره جنوبی بطور یک جانبه در زمینه اتحاد دو کره به افزایش بی اعتمادی اقدام کرده اند و در نتیجه گفت و گوهای دو کره و روابط طرفین گامی به عقب بوده است.»

در همین حال کیم جونگ اون از ادامه برنامه تقویت توان نظامی و هسته ای کشورش سخن گفت و افزود: «اگر مهاجمان و آتش افروزان حتی اندکی به ما آسیب بزنند٬ ما آن را نخواهیم پذیرفت و قاطعانه به آن پاسخ خواهیم داد و همچون جنگی مقدس در راه برقراری عدالت و اتحاد، بی رحمانه با آن برخورد خواهیم کرد.»

رهبر کره شمالی در سخنانش همچنین بر بهبود ساختار اقتصادی به منظور افزایش خودکفایی و ارتقاء سطح زندگی مردم کشورش تاکید کرد.

تنش ها میان سئول و پیونگ یانگ سال گذشته و در پی کشته شدن سربازان کره شمالی در مرز دو کره بالا گرفت و مذاکرات بر سر کاستن از این اختلافات تا آخرین روزهای سال گذشته میلادی به نتیجه نرسید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.