خبر فوری
This content is not available in your region

آشفتگی در بازارهای بورس اروپایی در اولین روز کار خود در سال ۲۰۱۶

نظرها
آشفتگی در بازارهای بورس اروپایی در اولین روز کار خود در سال ۲۰۱۶
اندازه متن Aa Aa

انتشار آمار منفی از فعالیتهای صنعتی چین، دومین قدرت اقتصادی ‍دنیا و تنش در خاورمیانه واکنش منفی بازارهای بورس اروپایی را در اولین روز کاری خود در سال نوی میلادی در پی داشته است.

ارزش سهام در بازار بورس لندن ۲.۳۹ درصد افت را تجربه کرد. شاخص سهام در بازار بورس فرانکفورت نیز با افت شدید ۴.۲۸ درصدی روبرو شد.

جاسپر لوولر، کارشناس بازار بورس از شرکت «سی ام سی مارکتس» گفت: «انتظار می رفت تولیدات صنعتی چین افزایش اندکی داشته باشد اما به شدت کاهش یافته است. این آمار به نگرانی بازار از کندی روند رشد اقتصادی چین و تشدید این روند که از سال گذشته بر آن سایه افکنده بود افزوده است. این موضوع به همه بخشهایی که به نوعی با اقتصاد چین در ارتباط هستند مربوط می شود.»

از سوی دیگر بالا گرفتن تنش بین تهران و ریاض بر سر اعدام یک روحانی برجسته شیعه و منتقد توسط عربستان سعودی به نگرانی سرمایه گذاران در بازارهای بورس اروپایی و بین المللی دامن زده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.