خبر فوری

قاچاقچیان شهردار تازه انتخاب شده در مکزیک را کشتند

نظرها
قاچاقچیان شهردار تازه انتخاب شده در مکزیک را کشتند
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

شهردار تازه انتخاب شدۀ شهر تمیزکو در مکزیک روز شنبه به ضرب گلولۀ چند مرد مسلح کشته شد. ژیسلا موتا که ۳۳ سال داشت تنها ۲۴ ساعت پس از به دست گرفتن ادارۀ این شهر به قتل رسید. این منطقه از نقاط تحت نفوذ مافیای مواد مخدر مکزیک است.

دو نفر از عاملان این حمله کشته شده و فرد سومی نیز دستگیر شده است. بیشتر گروههای مواد مخدر در مکزیک با نیروهای نظامی دولتی یا مقامات محلی ارتباط نزدیکی دارند و همین امر بر دشواری مقابله با قاچاقچیان افزوده است.

یکی از باندهای مخوف مکزیک، کارتل مواد مخدری به نام «گره روس اونیدوس» است که مسئول مفقود شدن ۴۳ دانشجوی مکزیکی در ماه سپتامبر ۲۰۱۴ معرفی شده اما دولت تاکنون نتوانسته است در مقابل این کارتل کاری از پیش ببرد.

از ابتدای عملیات نظامی علیه کارتل های مواد مخدر در مکزیک که از سال ۲۰۰۶ آغاز شده است تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار نفر قربانی جنگ میان نیروهای دولتی و قاچاقچیان شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.