خبر فوری

نابودی بیش از دویست مدرسه در جریان حملات ائتلاف اعراب به یمن

 نظرها
نابودی بیش از دویست مدرسه در جریان حملات ائتلاف اعراب به یمن
اندازه متن Aa Aa

از آغاز حملات هوایی ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی در ماه مارس تا کنون ۶ هزار نفر در این کشور کشته شده اند که دست کم نیمی از آنها غیرنظامی بودند.

طی ۱۰ ماه اخیر، حملات جنگنده های ائتلاف باعث شده است ۶۰۸ مدرسه در یمن تخریب و ۲۵۴ مدرسه کاملا نابود شود و ۶۵۰۰ دانش آموز (۳۴ درصد از کل دانش آموزان این کشور) قادر به ادامه تحصیل نباشند.

آرامش نسبی در یمن نیز که انتظار می رفت با مذاکره ایران و عربستان سعودی بر سر بحران این کشور به آرامشی بلند مدت تبدیل شود، با از سر گیری حملات هوایی ائتلاف اعراب، شکسته شد. علاوه بر شبه نظامیان حوثی، شمار بالایی از غیرنظامیان نیز همچنان قربانی حملات ائتلاف اعراب به رهبری عربستان سعودی هستند.

احمد الدبیبی، از ساکنان صنعا می گوید که آنها خانه اش، کودکانش، خودرو و حتی دامی که در داخل خانه داشته را با بمبهای قوی هدف قرار دادند.

هواپیماهای ائتلاف در حملات روز سه شنبه، یک مرکز آموزش و مراقبت از نابینایان و همچنین ساختمان اتاق بازرگانی این کشور را هدف قرار دادند. حملات در این روز تلفاتی به همراه نداشت اما پس از آن، شماری از ۲۵۰ دانش آموز این مرکز نابینایان تجمعی در محکوم کردن این اقدام برگزار کردند.

این جنگ، گرسنگی و بیماری را نیز در یمن، فقیرترین کشور شبه جزیره عربستان تشدید کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.