وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دادستان مکزیک: «شان پن» باید درباره دیدارش با «ال چاپو» توضیح دهد

 نظرها
دادستان مکزیک: «شان پن» باید درباره دیدارش با «ال چاپو» توضیح دهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دستگاه قضایی مکزیک می گوید، شان پن بازیگر سرشناس هالیوود به دلیل دیدار با ال چاپو، بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر مورد سوال قرار می گیرد.

بر اساس گزارش ها، شان پن با ال چاپو، سردسته یکی از بزرگترین باندهای قاچاق مواد مخدر، پس از فرار او از زندان در جنگلی به طور مخفیانه دیدار و گفت و گویی داشته است.

این گفت و گو ماه اکتبر گذشته صورت گرفته و روز شنبه در مجله رولینگ استون منتشر شد.

خواکین گوزمن که به ال چاپو معروف است ماه جولای گذشته از طریق تونلی که درحمام حفر کرده بود، از زندان فرار کرد و روز جمعه باردیگر در خانه اش در ایالت سینالوا دستگیر شد.

یک منبع آگاه در نیروی پلیس مکزیک می گوید، دیدار مخفیانه شان پن با او دستگیری این مجرم را ممکن کرده است.
به گفته دادستان کل مکزیک او همچنین تماس هایی با بازیگران و تهیه کنندگان داشته و در تلاش برای ساخت فیلمی از زندگی اش بوده است.

در گفت و گوی منتشر شده با ال چاپو ۵۸ ساله، درباره موضوعات مختلفی از جمله قاچاق مواد مخدر بحث شده است.

گوزمن معتقد است: «در صورتی که مشتری نباشد، فروشی نیز در کار نیست.»

مکزیک اعلام کرده که امکان تحویل او به آمریکا که از سال ۲۰۱۴ درخواست شده را بررسی می کند.

فرار ال چاپو از زندان در ماه جولای دومین فرار او از زندان بود. او نخستین بار در سال ۱۹۹۳ در گواتمالا دستگیر شد و در سال ۲۰۰۱ از زندان فرار کرد. او تا سال ۲۰۱۴ فراری بود و پس از ۱۳ سال باردیگر توسط پلیس دستگیر شد.