خبر فوری
This content is not available in your region

مظنونان به حملات شب سال نو در کلن مهاجر بوده اند

نظرها
مظنونان به حملات شب سال نو در کلن مهاجر بوده اند
اندازه متن Aa Aa

بنا بر گزارش وزارت کشور آلمان، مظنونان به تعرض جنسی به زنان درجشن شب سال نو در کلن اغلب مهاجر و به خصوص از کشورهای شمال آفریقا و عرب هستند.

حوادث شب سال نو درشهر کلن علاوه بر افزایش انتقادها علیه سیاست دولت آلمان در زمینه پذیرش پناهجویان، انتقادهایی را نیز نسبت به پلیس این شهر در پی داشت.

وزیر امور داخلی ایالت نورد راین وستفالن آلمان در این زمینه گفت که پلیس شهر کلن ارزیابی درستی از شرایط نداشته است و به همین دلیل نیروهای خود را افزایش نداده است.

در گزارش وزارت کشور، عدم افزایش نیرو در محل عمومی به عنوان یک «اشتباه جدی» از سوی پلیس شهر کلن عنوان شده است.

پس از شب سال نو بیش از ۵۰۰ شکایت ثبت شده که ۴۰ درصد این شکایت ها درباره آزار جنسی است.

در همین زمینه توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان گفت: «توهین به پناهجویان، آتش زدن محل اقامت آنها، خائن خطاب کردن سیاستمدارانی که در کشور فعالند، دروغگو خواندن رسانه ها و روسپی خواندن پناهجویان زن در خیابانها، تمامی این موارد غیرقابل قبول است.»

به گفته پلیس در حال حاضر پرونده ۱۹ نفر درباره این ماجرا در حال بررسی است که هیچ یک از آنها داری ملیت آلمانی نیستند. منتقدان می گویند، پلیس تحت فشار بوده تا نام و مشخصات و ملیت این پناهجویان را مخفی نگه دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.