وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

تیراندازی و انتحار در بغداد توسط داعش ۳۲ کشته برجای گذاشت

 نظرها
تیراندازی و انتحار در بغداد توسط داعش ۳۲ کشته برجای گذاشت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

در نتیجۀ چند حملۀ مسلحانه و انفجار در بغداد، دست کم ۳۲ نفر در این شهر کشته شدند. به گفتۀ شاهدان عینی، در یک حمله در نزدیکی یک مرکز خرید مردان داعش از داخل یک اتومبیل به روی مردم شلیک کردند که در نتیجۀ آن دست کم ۱۲ نفر جان باختند.

به گفتۀ یکی از مقامات وزارت کشور عراق، دقایقی پیش از این تیراندازی یک اتومبیل حاوی مواد منفجره نیز در نزدیکی این مرکز خرید در شرق این شهر منفجر شده است.

یک فرماندۀ پلیس نیز از گروگانگیری همزمان چند عضو داعش در داخل ساختمان این مرکز خرید خبر داد اما این موضوع از سوی ژنرال عبدل امیر الشماری، فرماندۀ عملیات نظامی بغداد تکذیب شد. پلیس بغداد می گوید در حال حاضر نیروهای نظامی در اطراف این مرکز خرید مستقر شده اند و امنیت به محل بازگشته است.

در محله ای به نام مقدادیه در شمال شرقی بغداد نیز دست کم ۲۰ نفر در اثر یک انفجار انتحاری در مقابل یک قهوه خانه جان خود را از دست دادند.

داعش در اطلاعیه ای با بیان اینکه «اعضای این گروه شیعیان را هدف گرفته اند»، مسئولیت این تیراندازی و انفجارها را به عهده گرفته است.