خبر فوری

واکنش ها به آخرین سخنرانی سالانه اوباما

 نظرها
واکنش ها به آخرین سخنرانی سالانه اوباما
اندازه متن Aa Aa

همزمان با سخنرانی سالانه باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا در مورد وضعیت این کشور در شامگاه سه شنبه، بسیاری از آمریکایی ها در واشنگتن و شهرهای دیگر در بارها و رستوران ها به سخنان او گوش می دادند. این آخرین سخنرانی آقای اوباما به مناسبت آغاز سال میلادی، در پایان دور دوم ریاست جمهوری او بود.

یک شهروند آمریکایی در محله کلمبیا که اوباما در آن بیش از نود درصد رأی آورد، می گوید: «اوباما نشان داد که رئیس جمهوری با ارائه الگو، فراخواندن مردم به همراهی، همکاری، کنار گذاشتن اختلافات و تمرکز واقعی بر مشکلات، مردم را رهبری می کند.»

یکی دیگر از اهالی پایتخت آمریکا می گوید: «به نظر من او بسیار اجتماعی و دوست داشتنی است. از رفتنش ناراحتم. ناراحتم از این که این دفعه آخر است.»

در عین حال، تمام آمریکایی ها با اوباما همداستان نبوده و نیستند. اد رویس، رئیس کمیته روابط خارجی و عضو حزب جمهوریخواه می گوید:

«ایالات متحده نیاز به رهبری دارد. وقتی سیاست ما مدام در حال عقب گرد کردن است، نمی توانیم در یک وضعیت بمانیم.»

اشتفان گروبه، خبرنگار یورونیوز در واشنگتن می گوید: «این آخرین فرصت مهم برای اوباما بود تا دستاوردهای خود و چشم انداز پیش روی آمریکا را معرفی کند. او اکنون مشعل را به دست نامزد بعدی دموکرات ها یعنی هیلاری کلینتون یا بیرنی ساندرز می سپارد تا دستور کار او را پی بگیرند، دو نامزد دموکرات که قرار است همین یکشنبه با هم مناظره کنند.»

واکنش های دیگر به سخنرانی اوباما در دنیای مجازی:

Mitch McConnell, Senate majority leader
“We’re alraey looking forward to have a new president…”

Rand Paul, Presidential candidate
“A leader with a record of failure”

Nikki Haley, Governor of South Carolina
“The President has fallen “

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.