وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

محرومیت هجده ماهه رئال مادرید و اتلتیکو مادرید از خرید بازیکن خارجی

 نظرها
محرومیت هجده ماهه رئال مادرید و اتلتیکو مادرید از خرید بازیکن خارجی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دو تیم بزرگ رئال و اتلتیکوی شهر مادرید از سوی فیفا به دلیل نقض قوانین و عقد قرارداد نقل و انتقال بازیکنان خارجیِ زیر هجده سال، جریمه شدند.

بنا بر تصمیم کمیته انضباطی فیفا این دو باشگاه از پایان ژانویه ۲۰۱۶ میلادی تا ژوئیه سال ۲۰۱۷ حق امضای قرارداد جدید برای استخدام بازیکن خارجی را ندارند.

موضوع این پرونده بطور مشخص بازیکنانی بودند که در مسابقات باشگاه اتلیتیکو طی سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۴ میلادی و در باشگاه رئال مادرید طی سالهای ۲۰۰۵ تا ۲۰۱۴ میلادی شرکت داشتند.

این رأیی قابل تأمل است چراکه با توجه به این تصمیم، هر دو باشگاه هنوز تا پایان ماه ژانویه این فرصت را دارند که برای خرید بازیکن خارجی وارد عمل شوند. به این ترتیب رئال مادرید که معمولا در خط مقدم نقل و انتقال بازیکنان خارجی قرار دارد و سرمربی به نام آن یعنی زین الدین زیدان، می توانند طی دو هفته باقی مانده دست به آخرین تغییرات ممکن در تیم بزنند.

رئیس باشگاه آتلتیکو مادرید اعلام کرد که این باشگاه درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

چنین ممنوعیتی در سال ۲۰۱۴ میلادی برای تیم بارسلون نیز تعیین شده بود.