خبر فوری
This content is not available in your region

دوازدهین قهرمانی استفان پترانسل در رالی داکار

نظرها
euronews_icons_loading
دوازدهین قهرمانی استفان پترانسل در رالی داکار
اندازه متن Aa Aa

استفان پترانسل فرانسوی روز شنبه به عنوان برنده سی و هشتمین دور رقابتهای رالی داکار معرفی شد. این دوازدهمین پیروزی او در رالی داکار از سال ۱۹۹۱ میلادی تا کنون است.

در جدول رده بندی کلی، او و هم تیمی اش «ژان پل کوتره» صحراهای آرژانتین را در مجموع ۳۴ دقیقه و ۵۸ ثانیه زودتر از ناصر التیاه پشت سر گذاشتند.

سباستین لوئب نیز که صاحب ۹ عنوان قهرمانی در «دبلیوآرسی» یا رالی قهرمانی جهان است در اولین حضورش در رالی داکار خوش درخشید. این راننده فرانسوی، چهار روز اول مسابقه را به خوبی به پایان رساند اما پس از یک تصادف، شانس پیروزی از او گرفته شد. با این وجود توانست در پایان این رقابت، در جایگاه نهم قرار گیرد.

در بخش موتورسواری نیز توبی پرایس در پایان سیزدهمین و آخرین مرحله از رالی ۲۰۱۶ به عنوان قهرمان این مسابقات معرفی شد. او اولین استرالیایی است که به این عنوان دست می یابد. توبی پرایس ۲۸ ساله سال گذشته نیز این رقابتها را در جایگاه سوم به پایان رساند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.