وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ظریف: آمریکا به زورگویی معتاد است

 نظرها
ظریف: آمریکا به زورگویی معتاد است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رهبران کشورهای جهان و مدیران ارشد شرکتهای چندملیتی در نشست سالانه «مجمع جهانی اقتصاد» در داووس شرکت کرده اند. در حالی که معمولا این نشست، محلی برای تبادل نظر درباره رشد اقتصادی است، اجلاس امسال در سایه اتفاقاتی از جمله ناآرامیها در سوریه و عراق، حملات تروریستی و بحران پناهجویان در اروپا رنگ و بویی سیاسی به خود گرفته است.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران که در داووس حاضر است، از تحریمهای جدید آمریکا علیه برنامه موشکی کشورش انتقاد کرد.

آقای ظریف در مصاحبه ای تحریمهای آمریکا را «نامشروع» خواند و گفت: «این تحریمها نمونه ای از این مساله است که آمریکا نمی تواند از اعتیادش به اعمال فشار و زورگویی دست بکشد. آمریکا باید یاد بگیرد که با تحریم و زور نمی تواند دیدگاهش را تحمیل کند. آنها باید بفهمند که اگر می خواهند دیوار بی اعتمادی مردم ایران نسبت به آمریکا را از بین ببرند، نمی توانند از روشهایی استفاده کنند که آن روشها پدیدآورنده این بی اعتمادی بودند.»

تنها ساعاتی پس از برچیده شدن تحریمهای هسته ای ایران که حاصل ماه ها مذاکره بین ایران و شش قدرت جهانی بود، دولت آمریکا تحریمهای جدیدی را به دلیل برنامه موشکی ایران، علیه این کشور وضع کرد.

نشست امسال داووس تحت تدابیر شدید امنیتی برگزار می شود.