وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیوید کامرون: بریتانیا پاسخ سختی به روسیه می دهد

 نظرها
دیوید کامرون: بریتانیا پاسخ سختی به روسیه می دهد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

همسر الکساندر لیتویننکو از نتیجه گزارش هیات تحقیق درباره مرگ همسرش ابراز رضایت کرده است و از دولت بریتانیا خواسته است که شخص رئیس جمهوری روسیه را هدف تحریمهای جدید اقتصادی قرار بدهد.

دولت روسیه هر گونه دخالت در این اتفاق را رد کرده است.

همسر الکساندر لیتویننکو، در مقابل خبرنگاران گفت: «من از دیوید کامرون می خواهم که فورا همه عوامل اطلاعاتی روسیه را از بریتانیا اخراج کند. چه آنها که عضو سرویس امنیت فدرال روسیه هستند و در قتل همسر من مشارکت داشتند، و چه آنها که در سفارتخانه روسیه در لندن مشغول به کار هستند.»

دیوید کامرون، که مخاطب این درخواست خانم لیتویننکو بود، گفته است که کشورش برخورد سختگیرانه تری با روسیه خواهد داشت و با «چشمانی باز» و «قلبی سرد» به این مساله رسیدگی می کند.

یکی از سخنگویان نخست وزیر بریتانیا گفت که دولت این کشور در حال بررسی واکنشهای بیشتر علیه روسیه است.

بر اساس تحقیقاتی که یک هیات تحقیق و تفحص در بریتانیا نتیجه آن را منتشر کرده است، ولادیمیر پوتین، «احتمالا» دستور قتل الکساندر لیتویننکو، مامور سابق اطلاعاتی روسیه را تایید کرده بود.