خبر فوری
This content is not available in your region

تعهدات کنفرانس آب و هوایی پاریس و موانع اجرای آن در آفریقا

نظرها
تعهدات کنفرانس آب و هوایی پاریس و موانع اجرای آن در آفریقا
اندازه متن Aa Aa

با آنکه آفریقا کمترین سهم انتشار گاز کربنیک را دارد، اما حساس ترین قاره نسبت به تغییرات آب و هوایی است و با وجود فقر شدید به شدت آسیب پذیر است.

بنیاد بین المللی توسعه کشاورزی IFAD بر این باور است که تعهدات آب و هوایی پاریس COP21 گام بزرگی به سوی پیشرفتِ کشورهای در حال توسعه است.

این نهاد بین المللی با اعطای وام و کمکهای مستقیم از ابتکارات کشاورزی پشتیبانی می کند. کانایو نوانزه مدیر این نهاد می گوید: «ما واقعا به دنبال این هستیم که چطور می توان از تولیدکنندگان روستایی که در واقع غذای اکثریت مردم آفریقا را تأمین می کنند، حمایت کرد. در حالیکه تأثیر تغییرات آب و هوایی به کم آبی و خشکی خاک و خطرات دیگر برای کشاورزان انجامیده است.»

وی تأکید می کند که بیشتر موانع اساسی مبارزه با تغییرات آب و هواییِ آفریقا، داخلی هستند و می افزاید: «بزرگترین چالش در آفریقا، داشتن رهبری درست در بالاترین سطح سیاسی است و رهبران باید از کشاورزی حمایتِ کامل کنند و تا حد امکان برای اینکار بودجه کنار بگذارند.»

کشاورزان خُرده پا، که بیشتر آنان زن هستند، به کشاورزی این قاره جان می دهند. پشتیبانی از رشد و توسعه آنها برای مبارزه با تغییرات آب و هوایی و نیز برای تأمین غذای آفریقا حیاتی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.