خبر فوری

نیروهای دولتی سوریه کنترل شهر ربیعه را به دست گرفتند

 نظرها
نیروهای دولتی سوریه کنترل شهر ربیعه را به دست گرفتند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

در حالی که تنها یک روز به آغاز مذاکرات بین دولت سوریه و گروههای مخالف در ژنو باقی مانده است، خبرگزاری دولتی سوریه از پیشروی ارتش این کشور در حومه شمالی و شرقی شهر لاذقیه خبر می دهد.

به گفته گروه ناظران حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، نیروهای دولتی روز یکشنبه کنترل شهر ربیعه را در استان لاذقیه به دست گرفتند. این شهر از سال ۲۰۱۲ تاکنون در کنترل گروه های شورشی از جمله ترکمن های سوریه و جبهه النصره بود.

به کنترل گرفتن شهر ربیعه راه را برای نیروهای دولتی در رسیدن به مرز ترکیه هموار می کند. در پی این تحولات در استان لاذقیه، خبرگزاری دولتی سوریه از در اختیار گرفتن کنترل حدود شش کیلومتر از بزرگراه حلب-لاذقیه خبر داد.

از طرف دیگر گروه ناظران حقوق بشر سوریه می گوید در روزهای اخیر بیش از ۹۰ نفر در جریان حمله های هوایی منتسب به روسیه در شرق سوریه کشته شده اند.

نیروهای دولتی سوریه طی ماههای اخیر به کمک جنگجویان گروه حزب الله، نیروهای ایرانی و حملات هوایی روسیه، به دنبال پیشروی و بازپس گرفتن مناطق تحت کنترل مخالفان بودند.

جنگ در سوریه از سال ۲۰۱۱ تاکنون منجر به کشته شدن بیش از ۲۶۰ هزار نفر شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.