خبر فوری

نخست وزیر ایرلند: حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا حیاتی است

 نظرها
نخست وزیر ایرلند: حضور بریتانیا در اتحادیه اروپا حیاتی است
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نخست وزیر ایرلند در دیدار با همتای بریتانیایی خود نسبت به احتمال خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ابزار نگرانی کرد. اندا کنی که روز دوشنبه به لندن آمده بود با اشاره به مشکلات اقتصادی و سیاسی حال حاضر در اتحادیه اروپا خاطر نشان کرد که خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می تواند بر سرنوشت اروپا تاثیرات ناگواری بگذارد.

او گفت: «اتحادیه اروپا با بریتانیا بعنوان یکی از اعضای پایه گذار و اصلی آن بسیار قوتی تر خواهد بود و این مساله برای اروپا و بریتانیا حیاتی است و برای ایرلند نیز بسیار مهم است.»

دیوید کامرون نخست وزیر بریتانیا با تاکید بر مواضع پیشین خود گفت: «به گمان من٬ اگر ما بتوانیم آنطور که می خواهیم درباره قوانین این بازار اقتصادی تصمیم بگیریم٬ آنگاه چنین بازاری با ۵۰۰ میلیون مصرف کننده یعنی یک چهارم بازار جهانی اقتصادی می تواند فرصت ها و موقعیت های مثبتی برای بریتانیا به همراه داشته باشد.»

دولت بریتانیا گفته است که اگر مذاکرات با اتحادیه اروپا به نتیجه مطبوع نرسد٬ تصمیم ماندن یا رفتن از اتحادیه اروپا به عهده مردم است و به این منظور در سال ۲۰۱۷ همه پرسی برگزار خواهد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.