خبر فوری

پارلمان دانمارک لایحه مصادره پول و اشیاء قیمتی پناهجویان را به تصویب رساند

 نظرها
پارلمان دانمارک لایحه مصادره پول و اشیاء قیمتی پناهجویان را به تصویب رساند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پارلمان دانمارک روز سه شنبه تدابیر سختگیرانه ای را برای جلوگیری از ورود پناهجویان به این کشور به تصویب رساند.

بر اساس قانون جدید پارلمان٬ پناهجویان می توانند فقط تا سقف ۱۳۴۰ یورو پول نقد همراه خود داشته باشند و اشیايی که ارزشش بیش از این باشد توسط پلیس ضبط می شود. اشیائی با ارزش نمادین و عاطفی نظیر حلقه ازدواج از این قانون مستثنی هستند.

بخش دیگری از این مصوبه به خانواده های پناهجویان که دور از آنها هستند مربوط می شود. به موجب تصمیم پارلمان دانمارک پناهجویان برای آوردن اعضای خانواده خود به این کشور باید یک تا سه سال انتظار بکشند.

این لایحه بحث برانگیز توسط لارس لوک راسموسن نخست وزیر لیبرال دانمارک پیشنهاد شد و در غیبت ۷۰ نماینده به تصویب اکثریت قطعی اعضای پارلمان رسیده است. از مجموع ۱۰۹ نماینده حاضر در پارلمان ۸۱ تن از آنها موافقت خود را با این لایحه اعلام کردند.

دولت دانمارک می گوید طی سال گذشته میلادی پذیرای نزدیک به ۲۱ هزار پناهجو٬ رقمی برابر با یک درصد جمعیت این کشور بوده است و ظرفیت پذیرش تعداد بیشتری را ندارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.