خبر فوری
This content is not available in your region

نگاهی به پنج نامزد ریاست فیفا

نظرها
euronews_icons_loading
نگاهی به پنج نامزد ریاست فیفا
اندازه متن Aa Aa

فهرست پنج نامزد نهایی انتخابات پیش روی ریاست فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، از سوی این نهاد منتشر شد. این انتخابات روز ۲۶ فوریه، برابر با ۷ اسفند برگزار خواهد شد.

جانی اینفانتینو
یکی از این نامزدها جانی اینفانتینو، دبیر کل اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) است. او ۴۵ سال سن و تابعیت ایتالیایی سوییسی دارد و در سال ۲۰۰۰ به عنوان وکیل به یوفا پیوسته است. او همچنین سمت مدیر کلی مرکز تحقیقات ورزشی (CIES) در دانشگاه نوشاتل سوییس را در سابقه دارد.

علی بن حسین
نفر بعدی شاهزاده علی بن حسین از خانواده سلطنتی اردن است. این شاهزاده ۴۰ ساله در حال حاضر ریاست فدراسیون فوتبال اردن و فدراسیون فوتبال غرب آسیا را بر عهده دارد و پیش از این نایب رئیس فیفا نیز بوده است.

سلمان بن ابراهیم آل خلیفه
شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلیفه، عضو خانواده سلطنتی بحرین و رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا، یکی دیگر از نامزدها است. این شیخ ۵۰ ساله سمت نایب رئیسی فیفا را هم داراست و پیش از این ريیس فدراسیون فوتبال بحرین نیز بوده است.

ژروم شامپاین
ژروم شامپاین، دیپلمات سابق فرانسوی و مشاور بین المللی فوتبال هم برای رسیدن به ریاست فیفا وارد گود شده است. این سیاستمدار ۵۷ ساله سابقه ۱۱ سال حضور در فیفا، آن هم در سمت مشاور سپ بلاتر را دارد. وی سال ۲۰۱۰ سمت خود را ترک کرد.

توکیو سکسوِیل
نفر پنجم هم توکیو سکسوِیل است. این صنعتگر ۶۲ ساله آفریقای جنوبی، در کشور خود به عنوان غول استخراج معادن شناخته شده است. او که به خاطر مبارزه با حکومت آپارتاید ۱۳ سال زندان کشیده است، پیش از این وزیر دولت آفریقای جنوبی هم بوده و در کمیته ضد فساد فیفا هم عضویت داشته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.