خبر فوری
This content is not available in your region

یک پناهجوی نوجوان به اتهام قتل کارمند سوئدی بازداشت شد

نظرها
euronews_icons_loading
یک پناهجوی نوجوان به اتهام قتل کارمند سوئدی بازداشت شد
اندازه متن Aa Aa

ساعاتی پس از کشته شدن یک کارمند زن در یک مرکز پناهجویان در سوئد، نخست وزیر سوئد از این مرکز بازدید کرد و وعده داد که نیروهای امنیتی بیشتری را برای تامین امنیت در چنین محیطهای کاری اختصاص خواهد داد.

الکساندرا مزر، کارمند ۲۲ ساله این مرکز پناهجویان در جنوب غربی سوئد با چاقو هدف حمله قرار گرفت و کشته شد. یک پناهجوی ۱۵ ساله به اتهام قتل بازداشت شده است.

استفان لوفوان، نخست وزیر سوئد پس از دیدار از این مرکز گفت: «زنی که در این مرکز کار می کرد یک کارمند فوق العاده بود که در بخش بسیار مهم نظام رفاهی کار می کرد. کارمندان باید در محل کار احساس امنیت کنند و خود را در خطر نبینند. اما در این مورد، چنین نبود. حالا یک نفر مرده است و ما باید به خانواده اش، دوستانش و همکارانش فکر کنیم. این یک تراژدی است.»

در مرکزی که این اتفاق رخ داده است ده پناهجوی بی سرپرست با سن بین ۱۴ سال و ۱۷ سال سکونت داشتند.

در پی بالاگرفتن ناآرامیها در سوریه و عراق که منجر به افزایش شمار پناهجویانی شد که به اروپا می روند، سوئد و آلمان از معدود کشورهای اروپایی بودند که درهای خود را به روی پناهجویان باز گذاشتند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.