وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

دیدار امپراتور ژاپن از فیلیپین و مطرح شدن یک اختلاف قدیمی

 نظرها
دیدار امپراتور ژاپن از فیلیپین و مطرح شدن یک اختلاف قدیمی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

امپراتور ژاپن و همسرش با حضور در بنای یادبود قربانیان فیلیپینی در جنگ جهانی دوم به آنها ادای احترام کردند.

آکیهیتو، امپراتور ژاپن و همسرش به مناسبت شصتمین سال از سرگیری روابط بین دو کشور ژاپن و فیلیپین، برای دیداری چهار روزه به این کشور رفته اند.

همزمان با سفر امپراتور ژاپن به فیلیپین اختلافات قدیمی بین دو کشور بار دیگر سر باز زده اند. در مرکز این اختلافها موضوع زنان فیلیپینی است که در زمان جنگ جهانی دوم به عنوان برده جنسی مورد سوء استفاده سربازان ژاپنی قرار می گرفتند.

بنینو آکینو، رئیس جمهوری فیلیپین در پاسخ به سوال خبرنگاران گفته است که در دیدار با امپراتور ژاپن صحبتی از دوران جنگ نشد.

همزمان با دیدار امپراتور ژاپن از فیلیپین، گروهی از زنان فیلیپینی در اعتراض به اقدامات ژاپنیها در زمان جنگ جهانی دوم در برابر کاخ ریاست جمهوری فیلیپین تجمع کردند.

این تجمع را شش نفر از زنانی که در زمان جنگ جهانی دوم توسط سربازان ژاپنی مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته بودند سازمان دهی کردند. معترضان خواهان عذرخواهی رسمی دولت ژاپن بابت این مساله هستند.

روابط سیاسی و تجاری دو کشور ژاپن و فیلیپین در سالهای اخیر به طور چشمگیری بهبود پیدا کرده است.