خبر فوری

سفیر اسرائیل در فرانسه: ایران با جنگ نیابتی از تروریسم حمایت می کند

 نظرها
سفیر اسرائیل در فرانسه: ایران با جنگ نیابتی از تروریسم حمایت می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

الیزا بن نون، سفیر اسرائیل در فرانسه روز پنجشنبه در سفری به شهر لیون و بازدید از تلویزیون یورونیوز نسبت به سفر حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران به پاریس واکنش نشان داد.

وی با اشاره به اینکه رئیس جمهوری اسلامی ایران بیست و هفتم ژانویه برابر با روز جهانی گرامی داشت یاد قربانیان هولوکاست به فرانسه سفر کرده است گفت: «این امری بسیار منفی است زیرا ایران هنوز با جنگ نیابتی حزب الله یا حماس از تروریسم در خاورمیانه حمایت می کند. لفاظی های ایران بسیار بسیار ضد اسرائیلی است و تنها کشوری است که کشوری دیگر را در جهان تهدید می کند. دولت ایران همچنان در حال توسعه موشک های دور برد است زیرا این موضوعی است که در توافق اتمی ماه ژوئیه گنجانده نشده بود. بنابراین ایران همچنان باید ثابت کند که واقعا به دنبال رعایت و احترام به توافقی است که امضا کرده ولی این امر در این زمان در نظر گرفته نمی شود.»

دولت فرانسه روزهای چهارشنبه و پنجشنبه میزبان رئیس جمهوری ایران بود پیش از آن حسن روحانی به ایتالیا و واتیکان سفر کرده بود. این نخستین سفر اروپایی وی پس از توافق هسته ای با شش قدرت جهانی است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.