وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پرتاب نارنجک به اقامتگاه پناهجویان در آلمان

 نظرها
پرتاب نارنجک به اقامتگاه پناهجویان در آلمان
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پلیس آلمان می گوید افراد ناشناسی یک نارنجک دستی به محل سکونت پناهجویان در شهر فیلینگن-اشونینگن واقع در ایالت بادن وُرتمبرگ آلمان پرتاب کردند. اما این نارنجک برحسب تصادف عمل نکرده است.

گرچه هنوز مشخص نیست این اقدام توسط چه کسانی انجام شده است اما احتمال می رود که ناسیونالیست های افراطی و مهاجر ستیز در آن دست داشته باشند. این نخستین باری است که در حمله به پناهجویان از مواد منفجره استفاده می شود.

هیکو ماس٬ وزیر دادگستری آلمان با «وحشت انگیز» توصیف کردن این حمله گفت: «پرتاب نارنجک دستی به داخل ساختمان ها در قلب آلمان از وحشت انگیز بودن شدت خشونت علیه سکونتگاه های پناهجویان حکایت دارد. ما باید عاملان این حادثه را شناسایی و مجازات کنیم. ما نمی خواهیم روزی شاهد مرگی در اقامتگاه های پناهجویان باشیم.»

پیشتر نیز در یکی دیگر از سکونت گاه های پناهجویان در شهر هپنهایم آتش سوزی مشکوکی رخ داد و در جریان آن پنج نفر آسیب دیدند.

با بالا رفتن شمار ورود پناهجویان به آلمان٬ حملات علیه آنها نیز افزایش یافته و میزان آن پنچ برابر بیشتر از سال گذشته گزارش شده است.