خبر فوری

معاینه از راه دور در باجه های پزشکی

معاینه از راه دور در باجه های پزشکی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

استفاده از اتاقک پزشکی در برخی مناطق روستایی فرانسه، به پزشکان امکان داده بدون ترک مطب، بیماران خود را از راه دور معاینه کنند.

«پزشکی تلفنی» شیوه ای است رو به گسترش که می تواند خدمات پزشکی در مناطق روستایی و دور افتاده را بهبود بخشد. در حال حاضر پانزده اتاقک مجهز به پیشرفته ترین امکانات ارتباط تصویری، شیوه «ویزیت از راه دور» را در فرانسه آزمایش می کنند.

دکتر ونسان هیلنمیر، دبیرکل این مطب های کابینی بیشتر توضیح می دهد: «درجه و حسگر اندازه گیری ارتفاع هم در این کابین ها نصب شده و می توان شاخص توده بدنی هر بیمار را هم محاسبه کرد. ابزارهای متعدد اندازه گیری در این اتاقک ها تعبیه شده. حتی نوار قلب هم می توان گرفت. بینایی سنجی و شنوایی سنجی هم در این اتاقک ها امکان پذیر است.»

بیمار می تواند با حضور در این اتاقک و بدون آنکه نیاز مراجعه حضوری به مطب را داشته باشد، بصورت مستقیم با پزشک خود گفتگو و در صورت امکان درمان شود. ژاک پلو، یک جراح مقیم انسی از طریق این فن آوری پیشرفته با بسیاری از بیماران خود پس از عمل جراحی در ارتباط است، بیمارانی که بعضا در شهرهای دور زندگی می کنند.

او بیشتر توضیح می دهد: «اگر از طریق ویدیو کنفرانس پزشک متوجه شد که در حال بیمار بهبودی ای حاصل نشده می تواند دستور بستری شدن بیمار یا مراجعه پزشک کشیک را صادر کند. بنابراین چیز مثبتی است.»

بازار «پزشکی تلفنی» در اروپا در حال گسترش است. انتظار می رود حجم مبادلات در این بخش در سال ۲۰۱۹به مرز ۱۲ میلیارد یورو برسد، این یعنی یک افزایش ۳۰۰ درصدی تنها در عرض ۸ سال.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.