وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

داوود اوغلو: با تهدیدهای امنیتی برخورد می کنیم

 نظرها
داوود اوغلو: با تهدیدهای امنیتی برخورد می کنیم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

احمد داوود اوغلو، نخست وزیر ترکیه روز جمعه در جریان سفرش به شرق این کشور وعده داد که به زودی مناطق جنگ زده بازسازی می شوند. حمله ارتش ترکیه به مواضع نیروهای پ.کا.کا در مناطق کردنشین این کشور موجب تخریب صدها ساختمان شده و خسارات زیادی بر جای گذاشته است.

آقای داوود اوغلو همچنین تاکید کرد که ارتش و دولت در مواجه با تهدیدهای امنیتی با قدرت برخورد خواهند کرد. وی گفت: «نظم عمومی را برقرار خواهیم کرد. هر کسی به هر دلیلی نظم را تهدید کند قطعا متوقف خواهد شد. چه داعش باشد که از سنی های محافظه کار استفاده می کند، چه سازمان تروریستی پ.کا.کا که از شهروندان کرد بهره می برد و چه جبهه انقلابی آزادی مردم که از علوی ها برای ترور استفاده می کند.»

حمله ارتش ترکیه به مناطق کردنشین باعث شده تا هزاران نفر از ساکنان این شهرها، محل سکونت خود را رها کنند و به مناطق امن پناه ببرند. تا کنون دهها غیرنظامی در جریان عملیات نظامی ارتش ترکیه کشته شده اند. سازمان های حقوق بشری دولت ترکیه را به عدم ارسال کمک های پزشکی و نیازهای ضروری به این مناطق متهم می کنند.