خبر فوری

شورای امنیت روند مذاکرات صلح سوریه را بررسی کرد

نظرها
شورای امنیت روند مذاکرات صلح سوریه را بررسی کرد
اندازه متن Aa Aa

جلسه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد وضعیت مذاکرات صلح سوریه روز جمعه پشت درهای بسته برگزار شد.

استفان دومیستورا، نماینده سازمان در امور سوریه در این جلسه در تماسی ویدئویی به اعضای شورای امنیت در مورد روند مذاکرات صلح سوریه گزارش داد.

فرانسوا دولاتر، سفیر فرانسه در سازمان ملل متحد پس از پایان جلسه شورای امنیت گفت: «رژیم سوریه و متحدانش هیچ امتیازی نداده اند. درست برعکس، رژیم سوریه از یک طرف ادعا می کند که در حال مذاکره برای صلح در ژنو است و از طرف دیگر تهاجم نظامی را بر ضد گروههای مخالفی که قرار است با آنها مذاکره کند، شدت بخشیده است.»

در حالی که کشورهای غربی روسیه را به کارشکنی در روند مذاکرات صلح متهم می کنند، سفیر این کشور در سازمان ملل متحد این اتهامات را بی اساس دانست.

ویتالی شورکین، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد گفت: «افرادی که مخالفان را تشویق کردند که میز مذاکره را ترک کنند و کسانی که پیشنهادات مداوم ما را برای تنظیم یک همکاری عملی بین ما و آنها در مورد شرایط سوریه رد کردند، پایه و اساسی برای انتقاد از ما ندارند. از نظر اخلاقی و رسمی پایه و اساسی برای انتقاد از ما وجود ندارد.»

مذاکرات صلح سوریه قرار است روز ۲۵ فوریه از سر گرفته شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.