خبر فوری
This content is not available in your region

سقوط جرثقیل در نیویورک یک کشته بر جای گذاشت

نظرها
euronews_icons_loading
سقوط جرثقیل در نیویورک یک کشته بر جای گذاشت
اندازه متن Aa Aa

بر اثر سقوط یک جرثقیل عظیم الجثه ۱۷۲ متری در منطقه منهتن نیویورک، روز جمعه یک نفر کشته شد. در این حادثه سه نفر نیز زخمی شدند.

به گفته مقامات شهر نیویورک علت این حادثه همچنان در دست بررسی است. چهار ساختمان اطراف این جرثقیل و همچنین چند خودرو در این حادثه آسیب دیدند.

چنین حادثه ای از سال ۲۰۰۸ تاکنون در نیویورک سابقه نداشته است.

یکی از شهروندان نیویورک می گوید: «زندگی در این اطراف کمی نگران کننده است. به دیدن جرثقیل ها در اطراف ساختمانهای مختلف عادت می کنید اما ناگهان یکی از آنها سقوط می کند، کسی کشته می شود و مردم زخمی می شوند. این باعث می شود که در برخی امور تجدید نظر کنید.»

در همین حال بیل دو بلازیو، شهردار نیویورک می گوید که سقوط این جرثقیل هنگامی رخ داده است که سرعت باد به بیش از ۳۲ کیلومتر در ساعت رسیده بود.

شهردار نیویورک گفت: «مراتب احتیاط را رعایت کردیم و هر چند شدت باد به حدی که معمولا باعث پائین آوردن جرثقیلها در شهر می شود، نرسیده بود اما ما از سر احتیاط این کار را اینک انجام دادیم.»

از طرف دیگر زنی ۲۵ ساله که همراه با خواهر و مادرش عازم مراسم عروسی اش در شهرداری نیویورک بود در هرج و مرج ناشی از سقوط این جرثقیل در خیابانهای منهتن گرفتار شد. او در نهایت با کمک آتش نشانان توانست خود را به مراسم عروسی برساند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.