خبر فوری

برگزاری کارناوال ریودوژانیرو برغم هراس از شیوع ویروس زیکا

نظرها
برگزاری کارناوال ریودوژانیرو برغم هراس از شیوع ویروس زیکا
اندازه متن Aa Aa

کارناوال سنتی و معروف شهر ریودوژانیرو برزیل جمعه شب آغاز می شود. این کارناوال امسال در حالی برگزار می شود که بسیاری از مقامات برزیلی نگران شیوع ویروس زیکا در شهرهای این کشور هستند.

هر چند تدارکات برای کارناوال ریودوژانیرو از ماه نوامبر آغاز شد اما کارگران تا آخرین ساعات پیش از آغاز این مراسم در حال آماده سازی محل برگزاری بودند.

مراسم رژه افتتاحیه کارناوال در ورزشگاه ریودوژانیرو و با حضور بیش از ۷۲ هزار علاقمند برگزار می شود.

هر چند کارناوال ریودوژانیرو امسال برغم شیوع ویروس زیکا برگزار خواهد شد، اما برخی از شهرها همچون شهر کاپیواری در ایالت سائوپائولو تصمیم به لغو کارناوال شهرشان گرفته اند.

شهردار شهر کاپیواری برزیل می گوید: «کارناوال سنتی کاپیواری امسال برگزار نمی شود تا بتوانیم منابع مالی آن را صرف سلامت عمومی و در وهله اول، مبارزه با تب دنگی کنیم. ما اقدامات خودمان را در مبارزه با پشه ناقل، نه تنها به خاطر تب دنگی، بلکه به خاطر نگرانی از چیکونگونیا و ویروس زیکا تشدید کرده ایم.»

شهر کاپیواری در حالی تصمیم به لغم مراسم کارناوال امسال گرفته است که در سال ۲۰۱۵ هزاران مورد از تب دنگی در این شهر گزارش شده بود.

هر چند کارناوال سنتی در مناطق دیگر آمریکای جنوبی و دریای کارائیب نیز برگزار می شود اما برزیل محبوب ترین مقصد گردشگران علاقمند به این مراسم است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.