خبر فوری

آغاز بزرگترین کارناوال جهان در برزیل زیر سایه تهدید زیکا

 نظرها
آغاز بزرگترین کارناوال جهان در برزیل زیر سایه تهدید زیکا
اندازه متن Aa Aa

گروه های بزرگ رقص و موسیقی جمعه شب بار دیگر در ریو دو ژانیرو در شرق برزیل به خیابان آمدند و بزرگ ترین کارناوال جهان را با سامبا و رقص های دیگر آغاز کردند.

یکی از اعضا گروه افتتاحیه این مراسم بزرگ رقص و پایکوبی می گوید: «شرکت در مراسم افتتاحیه یک مسئولیت بزرگ است، اما اگر افتتاحیه خوب انجام شود، کارناوال عالی خواهد بود.»

در شهر اولیندا در نزدیکی رسیف نیز کودکان با پیام مبارزه با ویروس بیماری های شایع شده در برزیل، در خیابان ها به رقص و شادی پرداختند.

یکی از ساکنان این شهر می گوید: «ما از موسیقی و فرهنگ استفاده کردیم تا توجه مردم را به لزوم تمیز نگه داشتن منازل و جلوگیری از بیماری های تب دنگی و بیماری های دیگر مثل چیکونگونیا و زیکا جلب کنیم.»

بیماری زیکا که از طریق گونه ای پشه به زنان باردار منتقل و سبب تولد نوزادان با عارضه میکروسفالی یا کوچک سری می شود، تاکنون هزاران نفر را در چند کشور آمریکای جنوبی و به ویژه برزیل مبتلا کرده است. دولت برزیل در حال اجرای طرح های آموزشی برای مبارزه با زیکا در جامعه است و سربازان جزوه های آموزشی را در میان مردم تقسیم می کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.