وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

گزارش سازمان ملل درباره مرگ بازداشتیان در سوریه

 نظرها
گزارش سازمان ملل درباره مرگ بازداشتیان در سوریه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

«کمیسیون تحقیق سازمان ملل درباره سوریه» روز دوشنبه یافته ها و مستندات خود درباره مرگ انبوه بازداشت شدگان در بازداشتگاههای سوریه را منتشر کرد.

این گزارش که با عنوان «بیرون از دید، بیرون از تصور: مرگ در بازداشت در جمهوری عربی سوریه» منتشر شده، به کشتار بازداشت شدگان یا شکنجه منجر به مرگ آنان در بازداشتگاه های سوریه از ۱۰ مارس ۲۰۱۱ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۵ می پردازد.

پائولو پینیه رو، رئیس کمیسیون تحقیق سازمان ملل، در یک نشست خبری در ژنو در این باره گفت: «آنهایی که جنایات جنگی و جنایت علیه بشریت مرتکب شده اند باید پاسخگو باشند. همانطور که کمسیر عالی حقوق بشر، روز اول فوریه، بدرستی اشاره کرد: در مورد سوریه، کار ما این است، اینکه به همه یادآوری کنیم در این کشور بیش و کم جنایات جنگی اتفاق می افتد، جنایاتی علیه بشریت که قابل بخشش نیست.»

به گفته آقای پینیه رو، بر اساس مستندات و مصاحبه های انجام شده، دولت سوریه نقش اصلی را در ارتکاب این جنایات دارد، اما گروههای مخالف دولت نیز به شکنجه و کشتار بازداشت شدگان دست زده اند.