خبر فوری

آمریکا نسبت به توسعه سلاح های هسته ای در کره شمالی هشدار داد

 نظرها
آمریکا نسبت به توسعه سلاح های هسته ای در کره شمالی هشدار داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جیمز کلپر، رییس اداره اطلاعات ملی آمریکا روز سه شنبه با حضور در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنا نسبت به توسعه سلاح های هسته ای کره شمالی هشدار داد.

وی با اشاره به از سرگیری فعالیت یکی از رآکتورهای اتمی کره شمالی گفت که این کشور در چند هفته یا چند ماه آینده می تواند پلوتونیوم مورد نیاز برای ساخت سلاح هسته ای را تولید کند.

آقای کلپر همچنین درباره برنامه ساخت سلاح های کشتار جمعی پیونگ یانگ هشدار داد و گفت: «آزمایش های کره شمالی مورد نگرانی ایالات متحده است. پیونگ یانگ همچنان به تولید مواد شکاف پذیر و توسعه برنامه پرتاب موشک های بالستیک زیر دریایی ادامه می دهد. این کشور همچنین قصد دارد موشک های دوربرد با قابلیت حمل کلاهک هسته ای را توسعه دهد، با اینکه این سیستم هنوز آزمایش نشده اما تهدید مستقیمی علیه ایالات متحده به شمار می آید.»

باراک اوباما، رییس جمهوری آمریکا نیز در گفتگو با نخست وزیر ژاپن و رییس جمهوری کره جنوبی بر دوستی و اتحاد میان این سه کشور تاکید و ابراز امیدواری کرد که شورای امنیت سازمان ملل متحد بتواند با تصویب قطعنامه ای جدید تحریم های «موثرتری» علیه پیونگ یانگ وضع کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.