خبر فوری
This content is not available in your region

افزایش تعداد قربانیان تصادف دو قطار در آلمان

نظرها
افزایش تعداد قربانیان تصادف دو قطار در آلمان
اندازه متن Aa Aa

صبح سه شنبه دو قطار مسافربری در نزدیکی شهر بَت آیبلینگ در ایالت باواریای آلمان که در یک ریل در حرکت بودند، حین عبور از پیچی خطرناک شاخ به شاخ شدند. در این سانحه هر دو راننده کشته شدند.

طبق تازه ترین آمارهای رسمی، در جریان این حادثه دست کم ده نفر جان باختند، یک نفر همچنان ناپدید است و حدود یکصد تن هم مجروح شده اند که حال ۱۸ تن از آنها وخیم گزارش شده است.

نیروهای امداد به فاصله کمی از این حادثه با حضور در محل، با استفاده از هلی کوپتر و قایق نسبت به اعزام مجروحان پر تعداد سانحه به مراکز درمانی اقدام کردند. تعداد سرنشینان این دو قطار در زمان حادثه حدود یکصد و پنجاه نفر تخمین زده می شود.

پاتریک، یکی از مسافران قطار که از این حادثه جان سالم به در برده، بیشتر توضیح می دهد: «یکدفعه این احساس به من دست داد که قطار در حال شکاف برداشتن است و بعد هم یک صدای خیلی بلند… سرم به جلو خورد. وقتی چشمانم را دوباره باز کردم همه چیز تیره بود. می شد صدای فریاد مسافرها را شنید. درست کنار من یک پسر بچه روی زمین افتاده بود که بلندش کردم و کنار خودم روی صندلی نشاندمش. از افرادی که در اطرافم بودم پرسیدم که احیانا زخمی شده اند یا نه. جراحات افرادی که روی زمین افتاده بودند خیلی جدی نبود، تعدادشان هم زیاد نبود. اینگونه بود که در اضطراری را باز کردم و از قطار پیاده شدیم.»

ساعاتی پس از این حادثه الکساندر دبرنیت، وزیر راه آلمان به همراه وزیر کشور ایالت باواریا از محل حادثه دیدن کردند. این دو سپس با شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی، ضمن همدردی با خانواده قربانیان ابراز امیدواری کردند بررسی جعبه های سیاه قطارهای حادثه دیده بتواند علت یا علل این سانحه مرگبار را در اسرع وقت مشخص کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.