وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

لاگارد: اوکراین دست به اصلاحات زند یا از میلیاردها دلار وام چشم پوشد

 نظرها
لاگارد: اوکراین دست به اصلاحات زند یا از میلیاردها دلار وام چشم پوشد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کریستین لاگارد، رئیس صندوق بین المللی پول روز چهارشنبه با هشدار به اوکراین اعلام کرد اگر این کشور به وعده های خود در انجام اصلاحات و مبارزه با فساد عمل نکند از دریافت کمک های مالی محروم خواهد شد.

اوکراین قرار است در مجموع ۴۰ میلیارد دلار از وام دهندگان بین المللی دریافت کند. پرداخت ۱۷.۵ میلیارد دلار از این رقم را صندوق بین المللی پول به کی یف وعده داده است.

کاهش شدید هزینه های دولت از جمله پیش شرط های صندوق بین المللی پول در پرداخت این وام به اوکراین است.

موضع اخیر خانم لاگارد حدود یک هفته پس از استعفای آیواراس آبروماویسیوس، وزیر اقتصاد اوکراین اتخاذ می شود. آقای آبروماویسیوس یکی از سه وزیر اصلاح طلبی است که در دو ماه استعفاء داده اند.

اوکراین از ماه اکتبر گذشته در انتظار دریافت سومین وام ۱.۷ میلیارد دلاری از صندوق بین المللی پول است، وامی که بخاطر کندی اصلاحات در اوکراین به کی یف پرداخت نشده است.

صندوق بین المللی پول با حمایت و کمک های مالی خود به اوکراین و نیز با میانجیگری و توافق با سرمایه گذاران برای تعدیل بدهی های این کشور، در جلوگیری از فروپاشی اقتصاد نابسامان اوکراین نقشی حیاتی داشته است.