خبر فوری

وبلاگ نویسان مد و فشن را از انحصار «خواص» خارج می کنند

وبلاگ نویسان مد و فشن را از انحصار «خواص» خارج می کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیویورک آماده برگزاری هفته مد و نمایش کلکسیون طراحان صاحب نام است. اما در متن این رویداد مهم، دنیای دیجیتال فرصتی برای خارج کردن صنعت مد از انحصار خواص آن فراهم کرده است تا ستاره های شبکه های اجتماعی در صف اول این نمایش ها قرار بگیرند.

کلا واکر اهل محله بروکلین نیویورک، وبلاگ نویسی مد را سال ۲۰۰۳ با وبسایت خودش شروع کرد و حال یکی از شرکت کنندگان ثابت نمایش های مد است. او با اشاره تغییر رویکرد صنعت مد نسبت به وبلاگ نویس ها می گوید: «پیشتر در هفته مد نیویورک روی خوشی به بلاگرها نشان نمی دادند. حال جای ما در صف اول و جلوتر از ادیتورها است. وبلاگ نویس ها را برای پوشش پشت صحنه راه داده اند. کار ما با ادیتورهای مجله های مد کاملا فرق می کند. بلافاصله بعد از نمایش می توانیم نظر بدهیم. ادیتورها گاهی حتی تا چند ماه برای همین کار باید صبر کنند. ما نه راه از تبلیغ کردن و نه از مجله های مد پول در می آرویم. سایت من ابزار من و صدای من است و هر چه بخواهم می گویم.»

لیندرا، یک وبلاگ نویس دیگر، کار بلاگ فشن را سال ۲۰۱۰ به عنوان یک سرگرمی شروع کرد و حال ۲۰ کارمند دارد. او می گوید هفته مد نیویورک یکی از بهترین بخش های کار او است. وبلاگ نویس جوان گفت: «نقش و تاثیر بلاگرهای مد خیلی دست کم گرفته شده بود. حال جوان های زیادی با ایده ها و نظرات جالبشان به سطوح بالا در دنیای مد رسیده اند که پیش از غیرممکن به نظر می رسد. این برای خیلی ها الهام بخش و به آنها انگیزه داده است. زیرا در دنیای دیجیتال می توانند با سوپراستارهای دنیا مد در یک ردیف جای بگیرند. این احساس مشارکت و نقش داشتن خیلی جالب است.»

هفته مد نیویورک از ۱۱ تا ۱۸ فوریه در جریان است. به گفته برگزارکنندگان، این رویداد دوسالانه با شرکت ۲۳۰ هزار نفر از کارشناسان مختلف تا تماشاگران، ۹۰۰ میلیون دلار در اقتصاد نیویورک تاثیر دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.