خبر فوری
This content is not available in your region

آغاز شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین

نظرها
euronews_icons_loading
آغاز شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین
اندازه متن Aa Aa

شصت و ششمین جشنواره فیلم برلین آلمان موسوم به برلیناله روز پنج شنبه آغاز به کار کرد. نخستین روز این جشنواره به فیلم «درود بر سزار» ساخته برادران کوئن اختصاص داشت و بازیگر آن جرج کلونی به اتفاق همسرش بر فرش قرمز پا گذاشت.

بازیگران دیگر این فیلم جاش برولین، چنینگ تیتوم و تیلدا سوئینتون هستند. دست کم چهار فیلم ایرانی از مانی حقیقی، رضا درمیشیان، مهرداد اسکویی و عباس امینی نیز در جشنواره امسال برلین شرکت دارند.

جرج کلونی در پاسخ به خبرنگار یورونیوز که از او پرسید چه عواملی در بازی طنز او نقش دارند، گفت: «نوشتار خوب می خواهد و کارگردان خوب. معمولا اگر این گونه باشد، کار خوب در می آید.»

تیلدا سوئینتون، بازیگر دیگر «درود بر سزار» نیز درباره راز نخندیدنش در برابر نقش طنز جرج کلونی گفت: «اگر مدت زیادی با او همکاری کنید، دیگر خنده تان نمی گیرد.»

مریل استریپ، بازیگر مشهور آمریکایی که امسال رئیس هیأت داوران جشنواره است، هنگام ورود با استقبال گرم حاضران روبرو شد.

ولفگانگ اشپیندلر، خبرنگار یورونیوز از محل برگزاری جشنواره در پایتخت آلمان گفت: «مراسم افتتاحیه جشنواره برلین در گذشته به این گرمی نبود. اما این بار با جنجال آغاز شد. کار برادران کوئن با توزیع عالی فیلم بسیار خوب بود. اگر بخواهید ماجرای فرش قرمز را رسانه ای کنید، هیچ چیزی بهتر از آن نیست که جرج کلونی را بیاورید. و همانگونه که خودش در یک ویدئوی تبلیغاتی معروف می گوید، دیگر چه می خواهید؟»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.