خبر فوری
This content is not available in your region

پروازهای مستقیم میان آمریکا و کوبا برقرار می شود

نظرها
پروازهای مستقیم میان آمریکا و کوبا برقرار می شود
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

پس از نیم قرن، میان کوبا و آمریکا پروازهای مستقیم برقرار می شود. در همین رابطه روز چهارشنبه قرار است توافقی میان مقامات دو کشور به امضا برسد. هاوانا و واشنگتن روابط دیپلماتیک خود را از پاییز سال گذشته و پس از مذاکرات طولانی مجددا از سرگرفته شد.

با این وجود و علیرغم از سرگیری روابط دیپلماتیک میان دو کشور در تابستان گذشته، گردشگران آمریکایی هنوز امکان سفر گسترده به کوبا را به دلیل تحریم های تجاری آمریکا ندارند. هاوانا و واشنگتن رسما روز بیستم ژوییۀ گذشته سفارت های خود را در کشورهای تابعه بازگشایی کردند.

روابط تجاری و دیپلماتیک کوبا و آمریکا از سال ۱۹۶۱ و در اوج جنگ سرد به تیرگی گرایید و پس از آن کاملا قطع شد. در پی این امر، واشنگتن در سال ۱۹۶۲ تحریم های سنگینی را علیه کوبا وضع کرد. دولت آمریکا در ماه ژانویه سالجاری برخی از این تحریم ها بویژه در بخش های کشاورزی، مواد غذایی و بهداشت عمومی را لغو کرد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.