خبر فوری

ماهواره «سنتینل سه» راهی فضا شد

 نظرها
ماهواره «سنتینل سه» راهی فضا شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

آژانس فضایی اروپا، ماهواره «سنتینل سه» را روز سه شنبه از منطقه آرخانگلسک واقع در شمال غرب روسیه با موفقیت راهی فضا کرد.

سنتینل ها ماهواره هایی هستند که در قالب برنامه کوپرنیک کمیسیون اتحادیه اروپا، بلندپروازانه ترین برنامه مشاهده و رصد کره زمین تا به امروز، اطلاعات و تصاویر بسیار پرارزشی را در اختیار بشر قرار می دهند.

ولکر لیبگ، مدیر برنامه موسوم به رصد کره زمین می گوید در ۳۵ سال گذشته ما تنها به پیش بینی وضعیت آب و هوا می پرداختیم اما با این ماهواره به مطالعه پدیده ها و تغییرات آب و هوایی خواهیم پرداخت.

وی می افزاید: «با این ماهواره قادر خواهیم بود در عرصه هواشناسی به اندازه ۳۵ سال گذشته اطلاعات جمع آوری کنیم. سیستم عامل و ماهواره ای طراحی شده دانش ما از علم هواشناسی را بهبود خواهد بخشید. بگذارید اینگونه توضیح دهم: در مقایسه با ماهواره های سنتینل یک و دو، سنتینل سه وضوح کمتری خواهد داشت اما با پوشش و رصد مناطق وسیعتر، اطلاعات بیشتری را در اختیار ما قرار خواهد داد.»

پیش بینی وضعیت جوی، جمع آوری اطلاعات حیاتی در باره پدیده هایی چون ال نینو و گرمایش زمین از جمله ماموریت های ماهواره سنتینل سه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.