خبر فوری
This content is not available in your region

سفر کامرون به بروکسل برای جلب حمایت از توافق اصلاحات در اتحادیه اروپا

نظرها
euronews_icons_loading
سفر کامرون به بروکسل برای جلب حمایت از توافق اصلاحات در اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز سه شنبه با مارتین شولتز، رئیس پارلمان اروپا دیدار کرد. آقای کامرون قرار است با ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا نیز گفتگو کند.

سفر نخست وزیر بریتانیا به بروکسل در راستای آخرین تلاشهای او برای جلب حمایت از توافقی برای جلوگیری از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا صورت می گیرد.

رئیس پارلمان اروپا پس از دیدار با آقای کامرون گفت: «من نمی توانم درباره نتیجه مذاکرات آینده ضمانتی بدهم. هرچند کاملا قابل فهم است که نخست وزیر بریتانیا از پارلمان اروپا بخواهد که تا حد امکان به شکلی فشرده در این مورد همکاری کند. این تعهدی بود که من به نخست وزیر بریتانیا دادم، اینکه ما نهایت تلاشمان را برای رسیدن به توافقی منصفانه انجام خواهیم داد.»

در همین حال یک منبع نزدیک به فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه پس از دیدار دوشنبه شب وی با دیوید کامرون گفت که از نظر فرانسه برای رسیدن به توافقی در مورد باقی ماندن بریتانیا در اتحادیه اروپا همچنان باید اقداماتی صورت بگیرد.

آقای کامرون سال گذشته در جریان کارزار انتخاباتی خود به مردم کشورش وعده داد که در مورد باقی ماندن کشورش در اتحادیه اروپا یک همه پرسی برگزار کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.