خبر فوری

جودوکاران کره ای و ژاپنی مدالهای طلای تورنمنت دوسلدورف را درو کردند

 نظرها
جودوکاران کره ای و ژاپنی مدالهای طلای تورنمنت دوسلدورف را درو کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تورنمنت بین المللی جودوی آلمان که دومین مسابقه جایزه بزرگ فصل محسوب می شود روز جمعه رسما در سالن میتسوبیشی شهر دوسلدورف گشایش یافت. در این تورنمنت که سومین آوردگاه مهم ورزش جودو در سال جاری است، ۵۴۶ ورزشکار از هشتاد و شش کشور جهان برای کسب مدال با یکدیگر به رقابت می پردازند.

در روز نخست این تورنمنت، قهرمانان پنج وزن سبک در دو قسمت زنان و مردان مدالهای خود را از دست ماریوس ویزر رئیس فدراسیون بین المللی جودو دریافت کردند. جودوکاران کره ای و ژاپنی تنها ورزشکاران طلایی روز نخست بودند.

نتایج نهایی پنج فینال روز نخست مسابقات

در قسمت زنان و در فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، بو کیِئونگ جیونگ جودوکار کره ای موفق شد اوتگونتسِتسِگ گالبادراخ قزاقستانی برنده مدال طلای تورنمنت پاریس را با یک اخطار کمتر شکست دهد.

در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم، آی شیشیمی جودوکار ژاپنی که یک مدال برنز جهانی را در کارنامه دارد یک دقیقه مانده به پایان نیِتو پریسیلا حریف فرانسوی خود را سه اخطاره کرد و به مدال طلای این وزن رسید.

برنده مدال طلای وزن منهای ۵۷ کیلوگرم نیز یک جودوکار ژاپنی دیگر بود. کائوری ماتسوموتو دارنده مدال طلای جهان والمپیک، برای قهرمانی در این مسابقات هلن رسِوو جودوکار فرانسوی را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت.

اما در قسمت مردان و در فینال وزن منهای ۶۰ کیلوگرم، وُن جیم کیم جودوکار کره ای که مدال برنز جهانی و طلای قهرمانی آسیا را در کارنامه دارد موفق شد یلدوس اِسمیوتف حریف قزاقستانی خود را با یک وازاری و دو یوکو شکست دهد و به مدال طلا برسد.

در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم نیز بائول آن دیگر جودوکار کره ای که سال گذشته در مسابقات قهرمانی جهان به مدال طلا دست یافته بود، یولان پولاک حریف اسرائیلی اش را با یک وازاری از پیش رو برداشت و قهرمان این وزن شد.

شگفتی روز

روز نخست توورنمنت جودوی دوسلدورف با یک شگفتی همراه بود. در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان کورینا کاپریوریو جودوکار رومانیایی که مدال نقره جهان و المپیک را در کارنامه دارد در دور مقدماتی با امتیاز ایپون مقابل یادینیس آماریس حریف کلمبیایی خود شکست خورد و از مسابقات کنار رفت.

تصویر روز

فنی که در مرحله نیمه نهایی به زیبایی توسط یلدوس اِسمیوتف قزاقستانی قهرمان بزرگسالان جهان در سال گذشته مقابل بکیر اوزلو جودوکار ترک به اجرا گذاشته شد و ایپون یا امتیاز کامل (ضربه فنی) را که معادل ۱۰۰ امتیاز است برایش به همراه داشت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.