خبر فوری
This content is not available in your region

حمایت شهردار لندن از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا

نظرها
حمایت شهردار لندن از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا
اندازه متن Aa Aa

بوریس جانسون، شهردار لندن روز یکشنبه رسما به کارزار خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا پیوست.
شهردار کاریزماتیک لندن تنها راه احقاق حاکمیت ملی بریتانیا را خروج از اتحادیه اروپا دانست و توافق اخیر لندن و بروکسل را فاقد کارایی لازم برای تغییر وضعیت موجود ارزیابی کرد.

او ضمن تمجید از نکات مثبت رابطه با اتحادیه اروپا، گفت: «نباید خوبی های اروپا، تعطیلی های مفرحی که می توانیم آنجا داشته باشیم، خوراکی های خوشمزه و روابط دوستانه مان با آنها را با یک طرحی که کاملا سیاسی است قاطی کنیم و به اشتباه بیفتیم. من مایلم که روابطمان بیشتر بر مبنای معامله و همکاری باشد و همانطور که گفتم کمتر تحت تاثیر این «عنصر فراملی» قرار بگیرد.»

حمایت این چهره تاثیرگذار از خروج بریتانیا در همه پرسی بیست و سوم ژوئن در حالی رسانه ای می شود که دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور روز جمعه و بعد از ساعتها مذاکره فشرده با سران اتحادیه اروپا، از به نتیجه رسیدن یک توافق سازنده خبر داده بود که طبق آن «وضعیتی ویژه» برای لندن لحاظ شده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.