خبر فوری
This content is not available in your region

هزاران پناهجو در خطر اخراج از شمال فرانسه

نظرها
euronews_icons_loading
هزاران پناهجو در خطر اخراج از شمال فرانسه
اندازه متن Aa Aa

به نظر می رسد هزاران پناهجویی که در منطقه موسوم به «جنگل» در شهرستان کاله، واقع در شمال فرانسه به سر می برند، قصد ترک این مکان را ندارند. این در حالی است که مقامات محلی تا ساعت هشت شب سه شنبه به آنها مهلت داده اند تا این مکان را ترک کنند.

یک داوطلب کمک به پناهجویان در مورد این منطقه می گوید: «قسمت جنوبی یک مربع بزرگ است که مساحت آن تقریبا به اندازه نصف منطقه جنگل است، اما جمعیت آن دو سوم جمعیت جنگل است. به طور کلی ۳۴۰۰ نفر در منطقه جنوبی جنگل زندگی می کنند و ۱۹۰۰ نفر در قسمت شمالی آن.»

پناهجویان ساکن در چادرها و خانه های حلبی جنگل قصد دارند تا به هر وسیله ممکن خود را به خاک بریتانیا برسانند. بعد از پایان مهلت سه شنبه، مأموران فرانسوی برای بیرون راندن ساکنان جنگل احتمالا با دستور قضایی به زور متوسل خواهند شد.

بیشتر پناهجویان حاضر در این منطقه را اتباع سوریه، عراق و افغانستان تشکیل می دهند که تلاش می کنند با سوار شدن در کامیون ها و گذشتن از تونل مانش به بریتانیا بروند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.