خبر فوری

سیامند رحمان بار دیگر رکورد جهان را تغییر داد

 نظرها
سیامند رحمان بار دیگر رکورد جهان را تغییر داد
اندازه متن Aa Aa

حدود دویست ورزشکار از چهل کشور مختلف در دبی جمع شدند تا در رقابتهای جام جهانی وزنه برداری معلولین در امارات شرکت کنند که یکی از مهمترین رقابتها پیش از برگزاری مسابقات پارالمپیک ریو است.

در پایان این مسابقات، وزنه برداران مصری با ۱۰ طلا، ۴ نقره و ۲ برنز صاحب بیشترین مدالها شدند و تیم ایران نیز با ۳ طلا، ۲ نقره و ۱ برنز در جایگاه دوم قرار گرفت.

با این وجود ایران بیش از مصر در این مسابقات خبرساز بود چرا که سیامند رحمان رکورد فوق سنگین جهان را با بالا بردن وزنه ۲۹۶ کیلویی تغییر داد و به هدف خود که بالای سر بردن وزنه ۳۰۰ کیلویی است، نزدیکتر شد.

این نهمین بار است که سیامند رحمان، قهرمان پارالمپیک لندن، بازیهای آسیایی و مسابقات وزنه برداری قهرمانی جهان رکورد جهان را می شکند و انتظار می رود در جریان رقابتهای پارالمپیک ریو نیز بار دیگر نفس ها را در سینه حبس کند.

در رقابتهای دوبی، امر مسعود از مصر با بالا بردن وزنه ۲۲۶ کیلویی به مقام دوم رسید و جمیل الشبلی از اردن نیز با بلند کردن وزنه ۲۲۰ کیلویی در جایگاه سوم قرار گرفت.

وزنه برداران پس از دبی عازم کوالالامپور می شوند تا طی روزهای ۲۴ تا ۲۸ فوریه در آخرین مرحله از رقابتهای قهرمانی جهان شرکت کنند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.