خبر فوری

نگرانی بریتانیا از همکاری نیروهای کرد سوریه با رژیم اسد و نیروهای روسیه

 نظرها
نگرانی بریتانیا از همکاری نیروهای کرد سوریه با رژیم اسد و نیروهای روسیه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مبارزان کرد سوری بطور معمول بعنوان متحدان غرب در مبارزه علیه داعش بشمار می روند. با این حال بریتانیا روز سه شنبه اعلام کرد که بشدت نگران همکاری میان نیروهای کرد سوری با دولت بشار اسد و نیروی هوایی روسیه است.

فیلیپ هاموند وزیر خارجه بریتانیا که در مجلس عوام سخن می گفت با اشاره به اینکه کردهای سوریه بخش مهمی از هر نوع توافق صلح در سوریه هستند گفت: «آنچه طی هفته های گذشته شاهدش بودیم شواهد بسیار نگران کننده ای از همکاری بین نیروهای کرد سوری با رژیم سوریه و نیروی هوایی روسیه است که بشدت ما را درباره نقش کردها در سوریه نگران کرده است.»

از سوی دیگر احمد داوود اوغلو روز سه شنبه در سخنانی که در پارلمان ایراد کرد با سرزنش پ کا کا بخاطر انفجار هفته گذشته در آنکارا که منجر به کشته شدن ۲۸ نفر شد گفت: «سناریوی روشنی در شمال سوریه در حال اجراست. روسیه، رژیم سوریه، داعش و یگان های مدافع خلق (شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه) همگی با هم متحد شده اند تا یک سازمان تروریستی را در مرزهای جنوبی ترکیه ایجاد کنند. ما از تمام این بازی ها که هدفش تبدیل ترکیه به کشوری هم مرز با یک سازمان تروریستی است، آگاهیم، اما اجازه این کار را نمی دهیم.»

ترکیه شبه نظامیان کرد یگان های مدافع خلق در شمال سوریه را که شاخه نظامی حزب اتحاد دموکراتیک کردستان سوریه هستند بخاطر ارتباط با نیروهای حزب پ کا کا، یک سازمان تروریستی می داند.

خشونت ها در جنوب ترکیه و مناطق کرد نشین از تابستان گذشته و بعد از شکست آتش بس دو ساله میان دولت و حزب کارگران ترکیه (پ کا کا) افزایش یافته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.