خبر فوری

هم پیمانی دانمارک، سوئد و آلمان در نقض موقت پیمان شنگن

 نظرها
هم پیمانی دانمارک، سوئد و آلمان در نقض موقت پیمان شنگن
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با ادامه بحران پناهجویان در اروپا، دولت دانمارک طرح موقت کنترل گذرنامه ها در مرز خود با آلمان را دست کم تا ده روز دیگر تمدید کرد. از زمان آغاز کنترل های مرزی دانمارک در روز چهارم ژانویه، این سومین بار است که دولت کپنهاگ این کنترل ها را تمدید می کند. دلیل این تصمیم دانمارک اعمال کنترل مرزی از سوی سوئد در مرز با این کشور است.

توماس دو مزیر، وزیر خارجه آلمان با تصمیم دانمارک و سوئد همراهی کرد. او گفت: «تا امروز کنترل دائمی مرزهای شنگن ممنوع بود و اگر شما می خواستید این کار را بکنید، نیاز به رایزنی ویژه ای بود. اما پیشنهاد کمیسیون اروپا در مورد تروریسم آن است که این کنترل های دائمی قاعده مند شوند تا بتوان موارد استثنا هم قائل شد. این نکته مهمی است و ما از آن حمایت می کنیم.»

از سوی دیگر بنیاد برتلزمان آلمان روز دوشنبه نتیجه پژوهشی را منتشر کرد که مطابق آن، در صورت از بین رفتن پیمان شنگن و برقراری مجدد کنترل های مرزی، کشورهای عضو این پیمان تا سال ۲۰۲۵ مجبور به تحمل هزینه ای معادل ۱.۴ تریلیون یورو خواهند شد. از این میزان ضرر، ۲۳۵ میلیارد یورو سهم آلمان و ۲۴۴ میلیارد یورو سهم فرانسه خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.