خبر فوری

هجوم پناهجویان از کاله و تشدید کنترل مرز بلژیک با فرانسه

 نظرها
هجوم پناهجویان از کاله و تشدید کنترل مرز بلژیک با فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

بلژیک کنترل مرزی خود با فرانسه را تشدید کرد. دولت بروکسل این تصمیم را به دلیل تلاش عده ای از پناهجویان منطقه کاله فرانسه برای ورود به بلژیک گرفته است.

این پناهجویان که عمدتا افغان هستند، قصد دارند تا از طریق بندر زی بروژ در شمال غرب بلژیک خود را به خاک بریتانیا برسانند. یکی از آنان می گوید: «ما نمی خواهیم اینجا بمانیم. می خواهیم از این کشور برویم، اما نمی گذارند. به بریتانیا هم نه، به کشوری دیگر، چون ما در اینجا کاری نداریم.»

صبح چهارشنبه گروه کوچکی از پناهجویان که قصد داشتند از مرز لاپن، وارد بلژیک شوند، به دست پلیس این کشور دستگیر و به فرانسه بازگردانده شدند. این افراد از ترس اخراج از کمپ موسوم به «جنگل» در شمال فرانسه به سمت بلژیک حرکت کرده بودند.

به پناهجویان مستقر در کمپ یاد شده تا سه شنبه شب گذشته مهلت داده شده بود تا این مکان را ترک کنند، اما مقامات قضایی فرانسه روز سه شنبه این مهلت را موقتا لغو کردند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.