خبر فوری

جنگ حقوقی اپل و اف بی آی ادامه دارد

 نظرها
جنگ حقوقی اپل و اف بی آی ادامه دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خبر کوتاه

تیم کوک، رئیس اپل در یک مصاحبه بار دیگر بر موضع خود در مقابل پلیس فدرال آمریکا تاکید کرد. روسای شرکت اپل از دادن اطلاعات تلفنی یکی از حمله کنندگان در جریان تیراندازی سن برناردینو به اف بی آی خودداری می کنند.

سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در این جنگ قضایی به کمک پلیس فدرال آمریکا آمده و جان برنان، رئیس این سازمان کنترل تلفن حمله کنندگان سن برناردینو را حق مشروع اف بی آی دانسته است. بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت نیز طرف اف بی آی را گرفته و آن را مورد خاصی دانسته است که باید با همکاری به آن پاسخ داد. در مقابل، مارک زاکربرگ، صاحب فیسبوک از تصمیم تیم کوک، رئیس شرکت اپل حمایت کرده و اعلام کرده است با وی «همدردی» می کند.

در این تیراندازی که ۱۴ کشته برجای گذاشت، سید فاروق به همراه همسرش تشفین ملیک به روی حاضرین در یک مرکز درمانی آتش گشودند. طبق تحقیقات پلیس فدرال آمریکا این دو که اصالتا اهل پاکستان و عربستان سعودی هستند از چند ماه پیش از این اقدام، گرایش های افراطی پیدا کرده و اعلام کرده بودند با داعش بیعت کرده اند.

پلیس در تحقیقات خود همچنین به تصاویری دست یافته است که از تمرین تیراندازی این دو در روزهای منتهی به این حمله حکایت دارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.