خبر فوری

برنی سندرز؛ چهره ای گمنام که محبوب جوانان شد

 نظرها
برنی سندرز؛ چهره ای گمنام که محبوب جوانان شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

کمپین انتخاباتی برنی سندرز در ابتدا بی سر و صدا و به دور از جلب توجه برپا شد. وی تقریبا برای شهروندان آمریکا چهره ای گمنام بود با این حال پس از کسب پیروزی در رقابت درون حزبی ایالات آیوا و نیوهمپشایر شهرتی فراتر از مرزهای ایالات متحده یافت.

آقای سندرز در منطقه بروکلین نیویورک و از پدر و مادری یهودی و لهستانی تبار به دنیا آمده است. او ۷۴ سالگی دارد، از عنفوان جوانی به سیاست علاقمند شد. وی در سال ۱۹۸۱ میلادی با انتخاب شدن به عنوان شهردار برلینگتون در ایالت ورمونت نخستین سمتش را کسب کرد.

همچنین در سال ۱۹۹۱ در انتخابات مجلس نمایندگان پیروز شد. این موفقیتش تا سال ۲۰۰۷ تمدید شد و سپس به مجلس سنا راه یافت.

آقای سندرز که به نامزد چپ گرای دموکراتها شهرت یافته، سخنوری قهار نیست و شخصیتی کاریزماتیک ندارد، با این حال توانسته هواداری بسیاری از جوانان ایالات متحده را جلب کند.

وی پیش از اعلام نامزدی برای انتخابات ریاست جمهوری، شخصیتی مستقل محسوب می شد. آقای سندرز که نظرات تندی را نسبت به وال استریت و نظام اقتصادی آمریکا مطرح کرده، در کمپین دموکراتها رقابت می کند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.