خبر فوری
This content is not available in your region

رای دهندگان ایرلندی برای انتخاب نمایندگان پارلمان پای صندوق های رای رفتند

نظرها
euronews_icons_loading
رای دهندگان ایرلندی برای انتخاب نمایندگان پارلمان پای صندوق های رای رفتند
اندازه متن Aa Aa

مردم جمهوری ایرلند روز جمعه با حضور در پای صندوق های رای در انتخابات پارلمانی کشورشان شرکت کردند.

این انتخابات در حالی برگزار می شود که نظرسنجی ها از احتمال ناکامی ائتلاف حاکم در حفظ اکثریت کرسی های پارلمان و ادامه کار آن حکایت دارد.

ائتلاف حاکم به رهبری اندا کنی، از حزب محافظه کار فینه گیل که با همراهی حزب میانه رو کارگر از سال ۲۰۱۱ قدرت را در اختیار دارد بر ضرورت ادامه سیاست ریاضت اقتصادی این ائتلاف برای بازگشت رونق به اقتصاد ایرلند تاکید دارد.

دانکن٬ از شهروندان دوبلین که در این رای گیری شرکت داشته گفت: «می خواهم شاهد تغییر و گشایش بیشتری در حکومت باشم. می خواهم در بین مردم برابری بیشتری را ببینم. می خواهم با حل شدن بحران مسکن شاهد بهبود اوضاع باشم.»

جرالدین٬ دیگر شهروند دوبلینی افزود: «احساس می کنیم به شیوه بدی با ما برخورد شده و از این نظر راضی نیستیم. می خواهیم شاهد تغییراتی باشیم که شاید از طریق سوسیال دموکراتها و دولتی که گوش شنوا داشته باشد صورت گیرد.»

نخستین نتایج رقابت نامزدها برای کسب ۱۵۷ کرسی پارلمان روز شنبه اعلام خواهد شد.

اقتصاد جمهوری ایرلند٬ این عضو حوزه پولی یورو طی دو سال رونق قابل توجهی داشته است. این در حالی است که تا چند سال پیش، نگرانی از تجربه سرنوشت یونان بر دوبلین سایه افکنده بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.