خبر فوری
This content is not available in your region

پناهجویان گرفتار در مرز یونان: کسی به فکر ما نیست

نظرها
euronews_icons_loading
پناهجویان گرفتار در مرز یونان: کسی به فکر ما نیست
اندازه متن Aa Aa

حدود ۱۴ هزار پناهجو در منطقه ایدومنی در مرز مقدونیه در انتظار ورود به خاک این کشور به سر می برند و می گویند، هیچ کس به فکر ما و شرایطی که در آن بسر می بریم نیست و اینجا گرفتار شده ایم.

با وخیم تر شدن شرایط برای این افراد، دولت یونان وعده داده که یک مرکز رسیدگی های پزشکی در این منطقه برپا کند اما هنوز خبری درباره دایر شدن این مرکز دریافت نشده است.

تعداد زیادی از کودکان و افراد سالخورده در اثر سرمای هوا بیمار شده اند اما به تجهیزات پزشکی و یا دارو برای درمان آنها دسترسی نیست.

یکی از پناهجویان می گوید: «۱۰ روزی است که اینجا هستم و کودکان و سالخوردگان زیادی بیمار هستند و نیاز به مراقبت دارند اما هیچ کس توجهی نمی کند، ما هم کاری نمی توانیم بکنیم.»

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرده است که بحران مهاجران در اروپا به دلیل این که کشورهای اروپایی مرزهای خود را می بندند، بحرانی “خودساخته” است.
روزانه هزاران پناهجو و مهاجر به امید رسیدن به اروپا، از طریق سواحل ترکیه وارد جزایر یونان می شوند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.