خبر فوری

اعتصاب راه آهن فرانسه همزمان با اعتراضات سراسری به اصلاحات قانون کار

 نظرها
اعتصاب راه آهن فرانسه همزمان با اعتراضات سراسری به اصلاحات قانون کار
اندازه متن Aa Aa

اعتصاب سراسری یک روزۀ کارکنان راه آهن فرانسه منجر به آن شد که در روز چهارشنبه خدمات قطارهای مسافربری به یک سوم کاهش یابد. کارکنان به میزان دستمزدها و شرایط کار معترضند.

یکی از مسافران می گوید: «زمان استفاده از قطارها در حال حاضر طولانی تر از زمان معمول نیست. البته ما با قطار دیگری رفتیم زیرا قطاری که بلیط آن را تهیه کرده بودیم هرگز وارد ایستگاه نشد.»

ژولین دهورنی، از مدیران شبکه ریلی فرانسه می گوید: «امروز روز سختی برای مسافرانمان است. ما از این موضوع آگاهیم و در کنار آنها هستیم تا این روز به راحت ترین شکل ممکن به پایان برسد.»

این اعتصاب با راهپیمایی سراسری در فرانسه برای اعتراض به طرح دولت فرانسوا اولاند برای ایجاد اصلاحات در قوانین کار همزمان شده است.

تاکنون طوماری با یک میلیون امضا در مخالفت با این طرح تهیه شده است و گروههای دانشجویی و دانش آ«وزان دبیرستانی نیز روز چهارشنبه در پاریس و دیگر شهرهای بزرگ فرانسه به معترضان پیوستند.

دولت فرانسه در تلاش است با اجرای این طرح نرخ بیکاری در این کشور را که هم اکنون بالای ۱۰ درصد است، کاهش دهد. قرار است ۲۴ مارس پارلمان این کشور، طرح اصلاح قوانین کار را به بحث بگذارد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.